ArduinoDay 2024

Harmonogram warsztatów:

23 marca (sobota)

14.00 - 15.30, 16.15 - 17.45, 18.30-20.00

ArduinoDays 2024

Każdy, nawet najprostszy robot, składa się z wielu różnych elementów. Kabelki, czujniki i mrugające diody służą do komunikacji robota z otoczeniem. Na warsztatach z okazji ArduinoDays przyjrzymy się tym elementom z bliska. Zajrzymy do wnętrza prawdziwych robotów. Nauczysz się łączyć ze sobą poszczególne elementy oraz stworzysz prosty program do sterowania robotem. Arduino to nie tylko mała elektroniczna płytka. To też środowisko programistyczne, które umożliwia w prosty i szybki sposób rozpocząć przygodę z programowaniem urządzeń.

Zajęcia skierowane są głównie do uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcieliby spróbować własnych sił w programowaniu urządzeń elektronicznych, nie mieli wcześniej styczności z programowaniem i elektroniką albo ich doświadczenie w tej dziedzinie jest nieduże.

Będą to warsztaty przeznaczone przede wszystkim dla osób początkujących!

Ze względu na dużą różnorodność podzespołów warsztaty zostały podzielone na trzy tury. Jeśli chcesz, możesz wziąć udział w każdej z nich. To już 23 marca w sobotę!

I Tura 14:00,

II Tura 16.15,

III Tura 18.30.

Jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu robotów to bardzo dobrze. Wszystkie trzy tury warsztatów dedykowane są dla osób początkujących, które chcą poznać świat prawdziwych robotów.

Czas trwania: 1.5 godz. x 3 warsztaty

Wielkość grupy: max 8 os.

Minimalny wiek uczestnika: 11 lat. Dzieci, które nie ukończyły 13-ego roku życia przebywają na warsztatach pod opieką osoby dorosłej. Opiekun biorący czynny udział w zajęciach zobowiązany jest do zakupu biletu.

Wymagania: brak

Cena: 25 zł / os. x 1 warsztat

Masz pytania? Napisz do nas: kupbilet@pcn.org.pl

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma pamiątkowy dyplom!

 

Projekt "Utworzenie podkarpackiego centrum nauki" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie: 6.4. Infrastruktura edukacyjna. Beneficjentem projektu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.