Przywiąż wagę do ciężaru

Przywiąż wagę do ciężaru

W każdym domu jest waga, ale zastanawiałeś się kiedyś, co ona właściwie mierzy? Czy jest jakaś różnica między masą a ciężarem? Czy można podnieść ciężki kamień przy użyciu małej siły?

To pytania wagi ciężkiej, ale my postaramy się znaleźć lekkie odpowiedzi.

Zapraszamy na warsztaty w fizycznej pracowni PCN, podczas których poznacie dyskretną, ale niesamowicie skuteczną siłę działającą na Ziemi. Dowiecie się również, czym są maszyny proste. I dlaczego, chociaż są proste, to są genialne w swojej prostocie. Wybierzemy się również w podróż do starożytnej Grecji, aby przekonać się, co z tym wszystkim mają wspólnego filozof Archimedes oraz… bogini sprawiedliwości - Temida.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata, patrząc przez pryzmat fizyki.

Czas trwania: 1.5 godz.
Wielkość grupy: max 8 os. (w tym opiekun)
Minimalny wiek uczestnika warsztatów: 9 lat. Dzieci, które nie ukończyły 13-ego roku życia przebywają na warsztatach pod opieką osoby dorosłej. Opiekun biorący czynny udział w zajęciach zobowiązany jest do zakupu biletu.
Cena: 25 zł / os.
Masz pytania? Napisz do nas: kupbilet@pcn.org.pl

Projekt "Utworzenie podkarpackiego centrum nauki" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie: 6.4. Infrastruktura edukacyjna. Beneficjentem projektu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.