Pracownia Biologia i Ekologia

PRACOWNIA BIOLOGIA I EKOLOGIA

Tysiące mikroorganizmów, setki roślin i stosy preparatów mikroskopowych, to tylko przystawka do dania głównego, które serwujemy w pracowni biologii i ekologii Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz! To miejsce dla wszystkich miłośników jak i „świeżaków” eksperymentowania.

Kto może skorzystać z pracowni biologii i ekologii Centrum Łukasiewicza?

Pracownia biologii i ekologii PCN Łukasiewicz została stworzona z myślą o zarówno najmłodszych odkrywcach świata biologii, jak i tych starszych. Na warsztaty biologiczno-ekologiczne zapraszamy w szczególności:

  • uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • pasjonatów biologii,
  • fanów ekologii,
  • wszystkie osoby pragnące zgłębić wiedzę dotyczącą otaczającego nas świata przyrody.

Czym będziemy zajmować się na warsztatach biologiczno-ekologicznych w Centrum Nauki w Jasionce?

Oferujemy niesamowitą zabawę połączoną z nauką, dzięki czemu poczujecie się na prawdziwi naukowcy. To u nas poznacie m.in.:

  • działanie enzymów,
  • budowę i funkcje DNA oraz sposoby jego izolacji,
  • jak wygląda świat pod mikroskopem,
  • fascynujący świat mikroorgizmów,.

Co trzeba umieć żeby wziąć udział w warsztatach w PCN Jasionka?

Nie wymagamy żadnej specjalnej wiedzy biologicznej i ekologicznej. Każde zajęcia prowadzone są przez instruktora, który tłumaczy krok po kroku co należy zrobić, wskazuje na co zwrócić szczególną uwagę, a także chętnie odpowie na nurtujące was pytania w zakresie biologii i ekologii. Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz to zatem atrakcyjna edukacja naukowa w pracowni biologia i ekologia!

Aktualną tematykę zajęć znajdziecie poniżej.

Warsztaty w Pracowni Biologia-Ekologia

Projekt "Utworzenie podkarpackiego centrum nauki" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie: 6.4. Infrastruktura edukacyjna. Beneficjentem projektu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.