Aktualności

Nowa wystawa dla najmłodszych w PCN Zabawki Edukacyjne - Mali Odkrywcy

31.01.2024 r.

Już 13 lutego w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz w Jasionce czeka na młodych miłośników wiedzy fascynująca wystawa Zabawki Edukacyjne - Mali Odkrywcy, gdzie dzieci różnego wieku mogą zanurzyć się w świecie naukowych fascynacji. To interaktywna prezentacja, skrojona z myślą o namłodszych pociechach od 3 lat, jest zachwycającym wstępem w krainę naukowego poznania, mieszającą zabawę z procesem edukacyjnym, gdzie ciekawość jest kluczem do naukowych odkryć.

Uwaga: Specjalna Oferta dla Przedszkoli na Otwarcie Wystawy!

13 lutego godz. 10.00-12.30

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że na uroczyste otwarcie naszej nowej wystawy przygotowaliśmy wyjątkową ofertę dla przedszkolaków. Pierwsze 100 biletów zostanie rozdane całkowicie za darmo!

Szczegóły promocji:

-Każde przedszkole może zgłosić maksymalnie dwie grupy.

-Każda grupa może liczyć do 15 osób (dzieci) + opiekunowie.

-Promocja trwa od 1 lutego 2024 r., od godziny 9:00, do 12 lutego 2024 r., do godziny 12:00.

-Należy zgłosić się przez adres: wspolpraca@pcn.org.pl, w treści wpisując: dane kontaktowe, nazwę przedszkola, liczbę dzieci i opiekunów.

Zachęcamy do szybkiego zgłaszania swoich grup, gdyż liczba biletów jest ograniczona! W celu zgłoszenia grupy oraz uzyskania więcej informacji, prosimy odwiedzić poniższy link, gdzie znajduje się pełny regulamin promocji:

/upload/pliki/Regulamin_konkursu_na_100_biletó - Copy 1.pdf

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!

Odkryj świat nauki z wystawą Zabawki Edukacyjne - Mali odkrywcy

Ekspozycję inauguruje „Ptasie Radio", które przenosi dzieci w oniryczny świat przyrody. Tu, inspirowane liryką Juliana Tuwima, mogą one wsłuchiwać się i identyfikować głosy ptaków. Ta aktywność to nie tylko rozrywka, ale również pretekst do poznawania różnorodności świata przyrody i zachowań ptasich, otwierając drzwi do dalszej przygody w dziedzinie ornitologii.

W sekcji poświęconej lotnictwu i kosmosowi, młodzi eksploratorzy mają szansę zgłębiać tajniki lotu i aerodynamiki. Eksponaty takie jak „Rakiety", gdzie dzieci uczą się o mechanizmach działania rakiet napędzanych sprężonym powietrzem, oraz „Jak Unosi się Balon?", demonstrujący zasady termodynamiki i unoszenia się balonów na gorącym powietrzu, to fantastyczna okazja do odkrycia podstawowych praw fizyki.

„Balast za Burtę" to kolejna interaktywna atrakcja, która zanurza młodych badaczy w fascynujący świat fizyki, demonstrując, jak balast wpływa na zdolność unoszenia się balonu. Jest to przystępna i urzekająca lekcja zasad grawitacji. W „Jakie to Drzewo?", dzieci mają szansę odkryć tajniki botaniki.

„Chmurkowa Fabryka" to eksponat, który nie tylko oferuje wizualne spektakle, ale również ma na celu edukację najmłodszych poprzez praktyczne doświadczenia. Demonstruje, jak powietrze i para wodna współpracują w tworzeniu chmur, inspirując dzieci do poznawania zjawisk atmosferycznych oraz zrozumienia podstawowych zjawisk fizycznych związanych z pogodą, łącząc naukę, zabawę i ciekawość.

Następnie, przy eksponacie „Jak Działa Komputer?", dzieci poprzez zabawę i interakcję uczą się podstaw informatyki, poznając tajemnice komputerów i zadań logicznych.

Kulminacyjnym punktem jest „Podniebna Przygoda" oraz „Pracownia Samolotów", gdzie młodzi pasjonaci lotnictwa mogą uczyć się podstaw aerodynamiki, konstruować modele papierowych samolotów i testować swoje projekty. Jest to nie tylko inspiracja do nauki o lotnictwie, ale również rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywnego myślenia.

Wystawa Zabawki Edukacyjne – Mali odkrywcy - wstęp do odkrywania PCN

Wystawa skierowana dla najmłodszych to nie tylko ekscytująca przygoda, ale również inspirująca podróż edukacyjna, zachęcająca dzieci do odkrywania, eksplorowania i uczenia się, jednocześnie bawiąc i fascynując zjawiskami. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic nauki i technologii, gdzie każdy młody odkrywca znajdzie coś dla siebie.

Projekt "Utworzenie podkarpackiego centrum nauki" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie: 6.4. Infrastruktura edukacyjna. Beneficjentem projektu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.