ArduinoDay 2023

ArduinoDay 2023

Każdy, nawet najprostszy robot, składa się z wielu różnych elementów. Kabelki, czujniki i mrugające diody służą do komunikacji robota z otoczeniem. Na warsztatach z okazji ArduinoDay przyjrzymy się tym elementom z bliska. Zajrzymy do wnętrza prawdziwych robotów. Nauczysz się łączyć ze sobą poszczególne elementy oraz stworzysz prosty program do sterowania robotem.

Ze względu na dużą różnorodność podzespołów warsztaty zostały podzielone na trzy tury. Jeśli chcesz, możesz wziąć udział w każdej z nich.

 1. tura 13:30 – 15:00 – warsztaty dla początkujących – temat przewodni: światło
  Każde urządzenie, którym posługujemy się na co dzień komunikuje się z nami przy pomocy światła. Najczęściej są to mrugające diody lub wyświetlacz. W części dotyczącej światła zobaczysz jak to wszystko działa od środka.
   
 2. tura 15:30 – 17:00 – warsztaty dla początkujących – temat przewodni: pogoda
  O godzinie 15:30 będziemy poznawać czujniki związane z przyrodą. Nauczymy się mierzyć temperaturę i wilgotność powietrza.
   
 3. tura 17:30 – 19:00 – warsztaty dla początkujących – temat przewodni: ruch
  Na koniec zostawiliśmy roboty mobilne. W tej części nauczysz się sterować silnikami jeżdżącego robota.

Jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu robotów to bardzo dobrze. Wszystkie trzy tury warsztatów dedykowane są dla osób początkujących, które chcą poznać świat prawdziwych robotów.

Czas trwania: 1.5 godz. x 3 warsztaty

Wielkość grupy: max 8 os.

Mnimalny wiek uczestnika: 10 lat. Dzieci, które nie ukończyły 13-ego roku życia przebywają na warsztatach pod opieką osoby dorosłej. Opiekun biorący czynny udział w zajęciach zobowiązany jest do zakupu biletu.

Wymagania: brak

Cena: 25 zł / os. x 1 warsztat

Masz pytania? Napisz do nas: kupbilet@pcn.org.pl

Projekt "Utworzenie podkarpackiego centrum nauki" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, działanie: 6.4. Infrastruktura edukacyjna. Beneficjentem projektu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.